کاهش حجم فایل

زهرا

۱ سال پیش فتوشاپ

سلام . چرا در برخی فایل ها مثلا کارت ویزیت یا بنر حجم کار بالاست مثلا 12 مگ و حتی برخی تصاویر یا طرح ها رو هم کم میکنیم حجم کار اصلا پایین نمیاد؟
از طریق SAVE FOR WEB هم میشه حجم رو کم کرد اما در کیفیت کار تاثیر میگذاره . ممنون میشم راه حل کم شدن حجم فایل ها رو بفرمایید
محمد یاراحمدی

۱ سال پیش

حجم فایل به دو دلیل ممکنه بالا باشه. یک رزولوشن سند که ممکن هست اشتباها بیشتر از حد مورد نیاز تعریف شده باشه و یا ابعاد سند که مکررا دیدم بچه ها با خطا ابعاد سند رو درست تعریف نکردند. و مورد دوم استفاده از تصاویر زیاد و فایل های گرافیکی یا تعادا بالای لایه ها است. بهتره بعد از طراحی سند رو تخت یا همان فلت کنید با میانبر Ctrl+Shift+E و بعد برای کاربر نهایی یا چاپخانه ارسال کنید تبدیل طرح به فرمت tiff هم با بستن لایه ها و فلت کردن اون هم حجم فایل نهایی رو به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش میده ولی این فایل ها قبلیت ویرایش ندارند و حتما پس از اطمینان از طرح نهایی فایل رو فلت کنید و حتما یک فایل پشتیبان با لایه باز هم برای ویرایش های آتی بک آپ کنید.
محمد یاراحمدی

۱ سال پیش

استفاده از SAVE FOR WEB برای سند های چاپی مجاز نیست و فقط باید برای اسنادی مثل طرح سایت یا بنر های وب مورد استفاده قرار بگیره.
زهرا

۱ سال پیش

طرح من کارت ویزیت بود با رزولوشن 300 . ابعاد هم درست بود
کلا 10 تا لایه داشتم و یک عکس اتومبیل ...طرح زیاد نداشت. برای ارسال به چاپخانه flat میکنیم و بصورت jpeg میفرستیم
همه این اصول رعایت شد ولی حجمش از 12.7 مگ پایین تر نیامد .

پاسخ شما

برای شرکت در بحث ها و ارسال پاسخ ابتدا لاگین کنید.

ورود